sobota, 15 sierpnia 2015

Kurs Inventor - kolano segmentowe


Film dotyczący modelowania kolana blaszanego z czterech segmentów. Rozpoczynamy od stworzenia pojedynczej części w której za pomocą przeciągnięcia otrzymujemy powierzchnię bazową. Po pogrubienia otrzymujemy cztery bryły, które zapisujemy do zespołu jako osobne części. Następnie każdą cześć konwertujemy do środowiska części z blachy, dodajemy rozdarcie i tworzymy rozwinięcie, które może posłużyć do wycięcia kształtu np. na ploterze laserowym.

2 komentarze:

  1. Witam.Trochę to pokomplikowane. Prościej jest: utworzyć szkic i rzutować płaszczyzny układu współrzędnych zamiast rysować linie. Zamiast się bawić w szyk linii wystarczy narysować wielobok ze środka szkicu a nadmiar boków usunąć i obciąć linie zrzutowanymi płaszczyznami układu współrzędnych. Dalej to już wg filmu. Takie kolano staje się bardziej skomplikowane kiedy końcowe linie tworzące ścieżkę wyciągnięcia nie są prostopadłe do siebie a kolano jest z 3 segmentów.

    OdpowiedzUsuń
  2. To po prostu inna metoda, większość rzeczy można zawsze inaczej zrobić :) Czy dzięki Twojemu sposobowi rozwinięcie elementu pojedynczego elementu będzie symetryczne?

    OdpowiedzUsuń